• Opłaty za Radę Rodziców 2022/23

• Informujemy rodziców, że na posiedzeniu   Rady Rodziców Przedszkola nr 59    ustalono  roczną składkę na fundusz Rady Rodziców / środki na koncerty, teatrzyki, imprezy, bale, upominki na Pasowanie na przedszkolaka oraz Pożegnanie starszaków, doposażenie sal w zabawki, książki, ochraniacze na obuwie oraz inne pozytywnie zaopiniowane przez Radę Rodziców zakupy/

w wysokości 200 zł.  ( 50% na drugie i kolejne dziecko) - w tym jest ujęta składka na prezent Mikołajkowy dla dzieci we wszystkich grupach.

Składkę prosimy wpłacać w całości lub w dwóch ratach (X,II)  na konto Rady Rodziców.

Na to konto prosimy także o wpłatę do końca października 50 zł. na organizację Muzycznych Inspiracji                 ( za IX-XII.2022 r.)

Numer konta Rady Rodziców 08 1240 6670 1111 0010 3864 5841

• Zmiana opłaty za przedszkole od 1 października 2022 r.

Informujemy Rodziców, że zgodnie z Uchwałą Nr LVII/1513/22 Rady Miejskiej Wrocławia  z dnia 26 września 2022 ulega zmianie opłata za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu                               – powyżej 5 godziny pobytu z:

1 zł. na 1,14 zł.

Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 października 2022 r.

• ZWOLNIENIE Z OPŁATY STAŁEJ ZA PRZEDSZKOLE

• ZWOLNIENIA Z OPŁATY STAŁEJ ZA PRZEDSZKOLE

• Na podstawie Uchwały nr  IX/222/19 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 16 maja 2019 r. zmieniającej Uchwałę nr L/1187/18 Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez gminę zwalnia się z opłaty stałej za przedszkole rodziców(opiekunów prawnych)  posiadających co najmniej troje dzieci, pozostających na ich utrzymaniu i we wspólnym gospodarstwie domowym. W przypadku dzieci pełnoletnich uwzględnia się tylko dzieci pobierające naukę, jednak nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia.

Rodzice, którzy chcą skorzystać ze zwolnienia wypełniają  wniosek ( w załączniku)  i  dostarczają go do przedszkola do dnia 20 września. Decyzja dyrektora zostanie wydana do 30   września 2022 r.

W przypadku nabycia prawa do skorzystania ze zwolnienia w trakcie roku szkolnego należy jak najszybciej złożyć wniosek o zwolnienie z opłaty stałej  do dyrektora przedszkola.

• Podziękowanie

• SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI KAROLINIE CHROBROWSKIEJ

ZA WŁOŻONY TRUD, PRACĘ, POŚWIĘCONY CZAS

W PRZYGOTOWANIE  PIĘKNYCH OPASEK NA GŁOWĘ .

OPASKI STANOWIŁY  DOSKONAŁĄ OZDOBĘ  ABY PODKREŚLIĆ WYJĄTKOWOŚĆ UROCZYSTOŚCI.

• Zajęcia z pływania

• Drpodzy Rodzice,

przekazuję Wam ofertę zajęć z pływania. Takie zajęcia były zorganizowane od lutego - uczestniczyły w nich zapisane dzieci z grupy 4. dzieci były odbierane z przedszkola przez instruktora, jechały busem na basen REDECO przy ul. Strzegomskiej. Dzieci mozna było odebrać bezp[ośrednio z basenu lub z busa, który przywoził je do SP-109 na ul. Inzynierską.

W grupach dzieci 4,5,6-letnich będa listy dzieci do zapisu. Zapisać można sie także telefonicznie u organizatora.

"ZAJĘCIA  Z PŁYWANIA  raz w tygodniu ( termin ustalony  z Dyrekcją przedszkola w zależności od ilości zadeklarowanych chętnych ) , płatne dodatkowo przez rodziców, dla dzieci początkujących i kontynuujących naukę ( dziecko musi mieć ukończone 4 lata) Zapewniamy dojazd z przedszkola i powrót, opiekę i pomoc w przebieraniu i suszeniu, naukę z instruktorami w wodzie.  Cena z roku szkolnego 2021/22  była  55 zł za zajęcia. Ilość miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane  prosimy wpisać się na listę, oddzwonimy ze szczegółowymi informacjami   Tel kontaktowy 790 402 103. Zajęcia z pływania rozpoczynają się od września."

• Propozycja badań postawy

• Drodzy Rodzice,

w dniu 26 maja od godz. 9 odbęda się w przedszkolu dla chętnych badania przesiewowe  postawy  .  Warunkiem udziału dziecka w badaniu jest złożenie u nauczycielki wypełnionej zgody na badanie oraz wpłacenie 40 zł.

Każde badane dziecko otrzyma wydruk z fotografią w płaszczyźnie czołowej i strzałkowej oraz obraz stóp z ewentualnymi wykrytymi nieprawidłowościami i zestawem ćwiczeń domowych.

W załączeniu szczegółowe informacje dotyczące badań oraz zgoda na badanie .

Badania wykonywane będa przez

Selva Plant Sp z o.o.

Ul. Waryńskiego 16/63

• Podziękowanie

• Dzieci i nauczyciele składają serdeczne podziękowanie Pani Aleksandrze Górak z księgarni "Tak Czytam" za miłe spotkanie
            oraz ciekawe zajęcia na temat książek.

• SYSTEM OPIEKI WAKACYJNEJ

• RZYPOMINAMY, ŻE NASZE PRZEDSZKOLE BĘDZIE PRACOWAŁO W TYM ROKU W LIPCU, NATOMIAST W SIERPNIU PRZEDSZKOLE BĘDZIE ZAMKNIĘTE.

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z TERMINAMI SYSTEMU OPIEKI WAKACYJNEJ W PRZEDSZKOLACH PUBLICZNYCH PROWADZONYCH PRZEZ MIASTO W TYM  ROKU

1. Harmonogram systemu opieki wakacyjnej

- do 13.05 - wydawanie rodzicom (za potwierdzeniem) deklaracji korzystania z przedszkola w okresie wakacyjnym (LIPIEC), z wyznaczonym terminem złożenia wypełnionej deklaracji ;

- do 31.05 - zebranie deklaracji i podań od rodziców z określeniem pełnych tygodni korzystania z placówki

- do 31.05 - złożenie podania przez rodzica wraz z uzasadnieniem o konieczności korzystania z innego przedszkola;

- do 15.06 - analiza wykorzystania miejsc w placówce w okresie wakacyjnym ;

- do 15.06 - rozpatrywanie złożonych przez rodziców podań oraz analiza uzasadnień, decyduje dyrektor z uwagi na znajomość środowiska rodzinnego dziecka (nie zawsze będzie to najbliższa placówka);

do 15.06 - wskazywanie rodzicom, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, innego przedszkola, z którego może skorzystać dziecko ;

- wskazywanie przedszkoli w obrębie placówek podległych pod danego koordynatora, w przypadku braku miejsc w tym rejonie - w obrębie miasta (ścisła współpraca dyrektorów placówek w obrębie grupy koordynatorów).